пятница, 11 августа 2017 г.

ОБСЄ СХВАЛИЛО "РЕФОРМУ" СУДУ УКРАЇНИ, АЛЕ НЕ МАЄМО З ТОГО ПРИВОДУ РАДІТИ!

           Не всяке твоє досягнення          
            робить тебе щасливим.            
                           Пупкин,                         
  треба було бажати чогось іншого!  

Як 10 серпня 2017 року повідомив "Главком" (http://glavcom.ua/news/obsje-v-cilomu-shvalila-zakon-pro-reformuvannya-sudiv-430384.html?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=traqli) "ОБСЄ в цілому схвалила закон про реформування судів". Мова йде про реформування судової системи України, а повідомлення містить і сам документ ОБСЄ. На підставі цих фактів команда Порошенка може радісно галасувати: "Боже, яке щастя, що ОБСЄ в цілому схвалила закон про реформування судів"! І дійсно, чому б їм не радіти: створений ними документ хоч і в цілому, хоча і не без зауважень, але схвалила ОБСЄ. Але чи має підстави радіти народ України? Чи будуть виправдані його очікування одержати в наслідку реформування судової системи незалежний і некорумпований суд, рішення якого вмотивовані виключно чинним законодавством в повному обсязі, а самі судді поводять себе з учасниками судового процесу не як пан з кріпаками, а як рівний серед рівних? На жаль, слідом за Т. Г. Шевченком змушені казати:
"Добра не жди,
Не жди сподіваної волі —
Вона заснула: цар Микола
Її приспав. А щоб збудить
Хиренну волю, треба миром,
Громадою обух сталить,
Та добре вигострить сокиру,
Та й заходиться вже будить.
А то проспить собі небога
До суду Божого страшного!
А панство буде колихать,
Храми, палати муровать,
Любить царя свого п'яного,
Та візантійство прославлять,
Та й більше, бачиться, нічого.".
Написано більше 150-ти років тому, а наче про сьогодення, про сьогоднішнє панство, що заколисує свідомість народу, мурує храми і палати, ревно слугує президентові та безоглядно прославляє захід. Але ж і там далеко не все гаразд і я вже не кажу про бездумне перенесення вікових надбань заходу в умови сьогоднішньої України, яка має свої, несхожі на західні, надбання.
Але все ж таки, що саме в законі порошенків про реформування судів є такого поганого, про яке не сказали експерти ОБСЄ? Перше і головне погане в законі порошенків про реформування судів – це, як не дивно, відсутність реформи, але і поршенки просили ОБСЄ "здійснити аналіз Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а не "закону про реформування судів", як пишуть українські журналюги, найняті панами за 30-ть срібняків.
Тож, люди, будьте пильними! Сучасне панство на чолі з президентом за допомогою жуналюг заколисують вашу свідомість, аби впарити вам під виглядом реформи те, що нею не є, а тому і не здатне мати тих наслідків, до яких призводить здійснена реформа.
Ще раз наголосимо – "Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам" – такий висновок оприлюднило Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ).". І тому ми не маємо підстав радіти, оскільки ОБСЄ/БДІПЛ не перевіряло той закон на відповідність об'єктивним потребам України мати дійсно незалежний, не корумпований, без зловживань посадою судді, ... суд. Єдина реформа судової системи України, якої вона об'єктивно потребує, аби судова гілка влади України стала дійсно незалежною, не корумпованою і здійснювала судочинство виключно правочинно, полягає в наступному:
- запровадити регулярне (раз на п'ять років) обрання громадянами суддів районних судів та формування Вищого, Конституційного та обласних судів обраними суддями районних судів з власного складу засобами самоврядування;
- надати право виборцям відкликати в будь-який час обраних ними суддів.
Всі інші зміни судової системі після здійснення зазначеної реформи відбудуться набагато більш природним шляхом, ніж те пропонують порошенки. Тоді навіщо було ухвалено Закон України «Про судоустрій і статус суддів»? Виключно для симуляції бурхливої діяльності, здійснення якої можновладці намагаються видати за проведення реформ. Такі витівки можновладців в часи, коли країна вже захлинається без реформ є кримінальним злочином: бездіяльністю, яка призводить до зубожіння, хвороб і вимирання громадян. Якщо не бажаємо собі такої злої долі, то
"щоб збудить
Хиренну волю, треба миром,
Громадою обух сталить,
Та добре вигострить сокиру,
Та й заходиться вже будить.
А то проспить собі небога
До суду Божого страшного!".

PS
Більш докладно про об'єктивно необхідне реформування судової системи України читаємо за адресою: http://sociologiyau.blogspot.com/2017/01/httpblogspravdacomuaauthorsdatsuk563c6d.html.

Комментариев нет:

Отправить комментарий