воскресенье, 28 января 2018 г.

ЧОМУ ЕМІГРУЄТЕ? А ЧИ ВСЕ ЗРОБИЛИ, ЩОБ НЕ ЇХАТИ?


На ці питання шукали відповідь Київський міжнародний інститут соціології і журналісти «Дзеркало тижня». Підсумки їх пошуку підбито в статті «Кровотеча», розміщеній за адресою: https://dt.ua/internal/krovotecha-chomu-ukrayinci-pokidayut-svoyu-krayinu-267394_.html#
Не зважаючи на участь в формуванні змісту статті соціологів, в ній так і оголошені об'єктивні причини того, що "Кровотеча" є. Хоча статистика відповідей на окремі питання опитування впритул наближала соціологів до головного висновку: "Зазначена "Кровотеча" зумовлена в першу чергу відсутністю соціальної перспективи: жодна з політичних партій України не виявила об'єктивних перепон позитивному розвиткові українського суспільства та не запропонувала заходів з їх подолання. Цю недоробку соціологів журналісти заповнили поширеними міфами про недостатню суспільну активність громадян України, їх продажність на виборах, їх організаційну неспроможність, ...
"Але у поганого політика завжди народ не такий, не активний, не здатний на протест, ... А з якого приводу народ має проявляти активність? Безпредметна активність, то – метушня. Чи може предметом активності народу бути боротьба за певний розвиток країни? Може. Але народу ще навіть не запропонована програма такого розвитку. То якої активності від народу можна очікувати? Коли у 2004-2005 і у 2013-2014 був тільки натяк на таку програму, то народ без будь-чиїх спонукань проявляв активність. Тож не витрачайте даремно сил на спонукання народу, а, якщо спроможні, то створюйте дієві програми розвитку країни, виконання яких веде до покращання життя більшості громадян. Пропагуйте ті програми, агітуйте за їх втілення і ви матимете таку активність того самого народу, який ви сьогодні безпідставно звинувачуєте у пасивності, яку ви навіть і уявити не здатні." - http://sociologiyau.blogspot.com/2017/01/blog-post_540.html.
Тож, маємо принципову відповідь на питання – «ЧОМУ ЕМІГРУЄТЕ?»: «Бо невідомою є перспектива розвитку країни». Але ще не маємо відповіді на питання: «А ЧИ ВСЕ ЗРОБИЛИ, ЩОБ НЕ ЇХАТИ»? Для мене очевидною є відповідь: «Звісно, ні».
Почнемо з моральних аспектів. Справжній чоловік наводить бажаний йому порядок у власній хаті, а не їде в чужу, в якій вже наведено порядок, до якого він повинен призвичаїтись! Справжній чоловік вирішує проблему, а не залишає її вирішення дітям. І все це так, хоча на те ї розподіл праці щоб не кожен вмів безпосередньо сам наводити бажаний порядок в хаті. Але кожен здатен звернутися до відповідного фахівця, аби отримати відповідь на питання: «Який порядок слід навести в країні, щоб позбутися олігархічної деспотії і отримати заможність і впевненість у завтрашньому дні»? Кожен здатен, отримавши відповідь, вимагати від можновладців наведення в країні бажаного йому порядку або хоча б обирати лише тих депутатами, хто має виборчу програму = програму розвитку країни, виконання якої веде до наведення в країні бажаного йому порядку. Отже, бачимо, що зробити все, щоб їхати, можна лише навівши у власній країні бажаний тобі порядок. Але після цього зникає причина еміграції?!
Таким чином, тікати з власної хати в чужу ніколи не має сенсу тим більш, що відомо, що
«У чужому краю
Не шукайте, не питайте
Того, що немає
І на небі, а не тілько
На чужому полі.
В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.
Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претеся на чужину
Шукати доброго добра».

Комментариев нет:

Отправить комментарий